Napsali o nás

Tiskové zprávy a články v médiích o společnosti ATC Space s.r.o.

Novinky

Články a tiskové zprávy

Ve dnech 24. až 26. dubna byly na startovací rampu v Guyanském kosmickém středisku přesunuty a instalovány dva pomocné motory a centrální těleso

29.4.2024 / ATC Space

Ve dnech 24. až 26. dubna byly na startovací rampu v Guyanském kosmickém středisku přesunuty a instalovány dva pomocné motory a centrální těleso. Přesun a instalaci provedl integrovaný tým ESA, ArianeGroup a CNES pod vedením Evropské kosmické agentury (ESA). Nyní budou pokračovat další přípravy spojené s prvním letem. 🚀

Koncem února doplul hlavní stupeň Ariane 6 do Francouzské Guyany na lodi Canopée 21

7.3.2024 / ATC Space

Koncem února doplul hlavní stupeň Ariane 6 do Francouzské Guyany na lodi Canopée 21. Nyní se centrální těleso nachází na montážní lince a následně bude přesunuto na startovací rampu, kde bude zvednuto do svislé polohy. Připojí se k němu dva boostery, které budou instalovány po obou stranách a vytvoří tak Ariane 62.
Sledujte první start Ariane 6 s námi!

První sada našich dílů která je součástí kosmické rakety Ariane 6 je již na palubě nákladní plachetnice Canopée

14.2.2024 / ATC Space

První sada našich dílů která je součástí kosmické rakety Ariane 6 je již na palubě nákladní plachetnice Canopée. Ta je koncem února dopraví do Kourou ve Francouzské Guyaně kde se nachází startovací rampa pro Ariane 6. Evropská vesmírná agentura #ESA uvádí, že k prvnímu startu nové těžkotonážní rakety Ariane 6 by mělo dojít během letošního roku. Sledujte tento první start s námi.

Space2Business utekl rychlostí světla a my si ho neskutečně užili!

29.11.2023 / CzechInvest

Space2Business utekl rychlostí světla a my si ho neskutečně užili! A pevně věříme, že vy s námi. A z hvězdné atmosféry, kterou jsme zde nasáli, budeme žít ještě dlouho!

Dvoudenní akce nabídla velmi bohatý program, od zajímavých panelů, Job Fairu pro studenty, až po ESA BIC Demo Day! Tím však Czech Space Week nekončí, můžete se těšit ještě například na tradiční akci Space4Women. Jsou už jen poslední volná místa.

Utekl vám náš stream na téma Technical Education and Talent Attraction. Podívejte se zde: https://www.e15.cz/byznys/v-cesku-jsou-sikovni-lide-pro-vesmirny-byznys-ale-potrebujeme-jich-vice-shoduji-se-lidri-oboru-1411886

A velké díky patří také našim skvělým partnerům: TRL Space, ESA BIC Czech Republic, ESA – European Space Agency, V4 Citizens, Czech Space Alliance, Honeywell, OHB Czechspace, ATC Space, ADVACAM Cameras, Brno Space Cluster, CGI, Huld Czech Republic, Stratosyst, Výzkumný a zkušební letecký ústav – VZLÚ.

Zdravíme z azerbajdžánského Baku, kde se účastníme 74. Mezinárodního astronautického kongresu IAC 2023!

2.10.2023

Na největším austronautickém setkání světa má Česká republika svůj stánek už podruhé. A je o něj velký zájem!

Kromě Czech Space Teamu a ESA BIC Czech Republic se sem vypravila řada českých firem a institucí – včetně TRL Space, Czech Space Alliance, OHB Czechspace, ATC Space, Stratosyst nebo Czech Aerospace Research Centre.

Čeští kosmičtí odborníci a vizionáři o sobě dávají v posledních letech hodně vědět – a my jsme rádi, že můžeme pomáhat nastartovat jejich úžasné vesmírné plány.

Více o kongresu: https://www.iac2023.org/

Společnost ATC Space se zúčastnila již 5. ročníku veletrhu Czech Space Week konaného v listopadu 2022

15.12.2022

Agentura CzechInvest pořádala koncem listopadu 2022 tradiční veletrh kosmických aktivit, nově v prostorách Kongresového centra Praha. Společnost ATC Space byla jedním z hlavních partnerů celé akce a měla svůj samostatný stánek s výrobky. Vícedenní veletrh přilákal širokou odbornou veřejnost a mezinárodní odborníky na kosmické aktivity.

Společnost ATC Space podpořila sportovní akci pro děti i dospělé

19.10.2022 / televize FILMpro

Společnost ATC Space podpořila sportovní událost nazvanou Běh Rajským údolím, která se konala dne 24.9.2022 v Braníčkově v Klatovském okrese.

2. ročník veřejné běžecké akce se konal v prostředí Šumavského podhůří v slunečném dni a účastníci sportovní akce pozitivně hodnotili realizované závody.

Odkaz na video: Pozvánka na Běh Rajským údolím 2022

Amazon staví internetovou satelitní síť za pomoci čtyř neozkoušených raket

23.4.2022 / iDNES

Společnost Amazon bude využívat výrobky klatovské společnosti ATC Space s.r.o., zabudované v kosmické raketě Ariane 6, pro vybudování vlastní satelitní sítě systému Kuiper.

Zástupci společnosti ATC Space se zúčastnili veletrhu Czech Space Week 2021

11.11.2021

Zástupci společnosti ATC Space se dne 11.11.2021 zúčastnili veletrhu kosmických aktivit České Republiky označené jako Czech Space Week 2021. Výstava se realizovala v prostorech hotelu Passage v Brně a společnost ATC Space měla společný stánek se společností OHB Czechspace.

Český příspěvek k novým evropským raketám prošel prvními testy

7.8.2021 / iDNES

Hlavní česká součástka do nových kosmických raket Ariane 6 má za sebou první sérii testů na ověření tuhosti. Technici v pražském Výzkumném a zkušebním leteckém ústavu (VZLÚ) ověřili, že spodní část přídavných motorů zkonstruovaná v klatovské firmě ATC Space unese hmotnost celé více než šedesátimetrové rakety. Pokud zařízení projde i testem simulujícím zátěž při letu, podívá se v polovině příštího roku naostro do kosmu.

Ve VZLÚ probíhají zkoušky části rakety Ariane 6

1.7.2021 / VZLÚ… partner průmyslu (vzlu.cz)

Ve Výzkumném a zkušebním leteckém ústavu (VZLÚ) začaly testy krytu spodní nosné konstrukce pomocného motoru pro vesmírnou raketu Ariane 6. Spodní nosná konstrukce má dvě hlavní funkce: spočívá na ní vlastní hmotnost rakety před startem a za letu přenáší tah boosteru na hlavní tělo rakety. Proto musí být spodní nosná konstrukce extrémně odolná, aby unesla hmotnost celé rakety. Jedná se tedy o velmi důležitý konstrukční prvek z hlediska statické únosnosti. Celá raketa Ariane 6 může v konfiguraci se čtyřmi pomocnými motory vážit až 860 tun a její výška dosahuje 63 metrů. V závislosti na oběžné dráze může raketa vynést až 11,5 tun užitečného nákladu. Ve VZLÚ se ve speciálně vybudovaném zkušebním zařízení ověřuje tuhost a nosnost dílu, který vyrobila společnost ATC Space a navrhla společnost MT Aerospace Augsburg.

Češi ve vesmíru? Tuzemské firmy se podílejí na výzkumu i obraně planety

20.11.2020 / Forbes

Létání do vesmíru u nás neskončilo vysláním Vladimíra Remka na oběžnou dráhu. Kosmický průmysl je u nás dobře rozvinutý a na českém trhu existují dva mezinárodně významní hráči: firmy OHB Czechspace a ATC Space, podílející se mimo jiné i na konstrukci nosné rakety Ariane 6, kterou vyvíjí Evropská kosmická agentura (ESA).

Česká vlajka poprvé na plášti rakety Ariane 6

11.11.2020 / Czech Space Week 2020

V úterý 10. 11. od 19.00 proběhla v rámci série Český kosmický průmysl online přednáška druhého z hlavních partnerů letošního Czech Space Weeku – společnosti OHB Czechspace. Přednáškou, která vznikla ve spolupráci s partnerskou firmou ATC Space, provedli diváky jednatel obou společností Pavel Dobeš a provozní ředitel ATC Space Aleš Homolka.

Poslední sada dílů pro první start nové evropské rakety Ariane 6 míří z ČR k finálnímu sestavení

13.8.2020 / Ministerstvo dopravy ČR

Tento týden opouští naši republiku poslední sada dílů pro novou generaci evropských nosných raket Ariane 6. Putuje do Augsburgu k nástřiku tepelné ochrany, pak do Bordeaux k montáži elektroniky a nakonec na kosmodrom do Francouzské Guyany k finálním sestavení a vypuštění do vesmíru. Jedná se o největší letový hardware, jaký kdy byl v ČR vyroben a také největší obchodní příležitost v oblasti kosmických aktivit, jakmile bude zahájena sériové výroba, půjde o stovky milionů korun obratu.

Česká vlajka na Ariane 6

5.2.2020 / časopis Letectví+kosmonautika 2/2020

Klatovská společnost ATC Space se podílí na výrobě nové generace evropské rakety Ariane. Dodává díly a sestavy pro pomocné startovací motory. Díky této produkci vznikla továrna jednadvacátého století.

V Česku se budou vyrábět díly pro rakety. ATC Space má v Klatovech novou halu

1.11.2019 / deník.cz

Česká republika se díky firmě ATC Space bude podílet na výrobě nosné rakety ARIANE 6. Výrobce dílů pro kosmický průmysl dnes otevřel v Klatovech novou halu za 19 milionů eur (asi 485 milionů korun), v níž najde práci až 60 lidí. Bude se tu vyrábět 20 až 30 let podle toho, jak by měl kosmický program a vývoj této rakety pokračovat, řekl novinářům při otevření ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Jím řízený resort podporuje tyto aktivity a před několika týdny vláda schválila kosmický program do roku 2025.

Češi vyrobí a otestují díly pro evropskou vesmírnou raketu. To, co vyrábíme my, na světě nikdo nedělá, říká manažer klatovské firmy Aerotech

7.11.2018 / Hospodářské noviny

Za dva roky poprvé vystartuje do vesmíru evropská raketa Ariane 6, na trupu s českou vlaječkou. Některé součásti vesmírné rakety se totiž vyrobí i otestují v tuzemsku. U dřívější verze stroje Ariane 5, který pod záštitou Evropské kosmické agentury vynáší družice na oběžnou dráhu, přispěli Češi pouze drobnou montáží některých dílů. Podílela se na nich klatovská firma Aerotech Czech.

Kontaktujte nás

ATC SPACE s.r.o.

IČO: 06664148
Schiffauerova 940
339 01, Klatovy – Klatovy II
Česká republika

Telefon

+420 376 555 314