Napsali o nás

Tiskové zprávy a články v médiích o společnosti ATC Space s.r.o.

Novinky

Články a tiskové zprávy

Češi ve vesmíru? Tuzemské firmy se podílejí na výzkumu i obraně planety

20.11.2020 / Forbes

Létání do vesmíru u nás neskončilo vysláním Vladimíra Remka na oběžnou dráhu. Kosmický průmysl je u nás dobře rozvinutý a na českém trhu existují dva mezinárodně významní hráči: firmy OHB Czechspace a ATC Space, podílející se mimo jiné i na konstrukci nosné rakety Ariane 6, kterou vyvíjí Evropská kosmická agentura (ESA).

Česká vlajka poprvé na plášti rakety Ariane 6

11.11.2020 / Czech Space Week 2020

V úterý 10. 11. od 19.00 proběhla v rámci série Český kosmický průmysl online přednáška druhého z hlavních partnerů letošního Czech Space Weeku – společnosti OHB Czechspace. Přednáškou, která vznikla ve spolupráci s partnerskou firmou ATC Space, provedli diváky jednatel obou společností Pavel Dobeš a provozní ředitel ATC Space Aleš Homolka.

Poslední sada dílů pro první start nové evropské rakety Ariane 6 míří z ČR k finálnímu sestavení

13.8.2020 / Ministerstvo dopravy ČR

Tento týden opouští naši republiku poslední sada dílů pro novou generaci evropských nosných raket Ariane 6. Putuje do Augsburgu k nástřiku tepelné ochrany, pak do Bordeaux k montáži elektroniky a nakonec na kosmodrom do Francouzské Guyany k finálním sestavení a vypuštění do vesmíru. Jedná se o největší letový hardware, jaký kdy byl v ČR vyroben a také největší obchodní příležitost v oblasti kosmických aktivit, jakmile bude zahájena sériové výroba, půjde o stovky milionů korun obratu.

Česká vlajka na Ariane 6

5.2.2020 / časopis Letectví+kosmonautika 2/2020

Klatovská společnost ATC Space se podílí na výrobě nové generace evropské rakety Ariane. Dodává díly a sestavy pro pomocné startovací motory. Díky této produkci vznikla továrna jednadvacátého století.

V Česku se budou vyrábět díly pro rakety. ATC Space má v Klatovech novou halu

1.11.2019 / deník.cz

Česká republika se díky firmě ATC Space bude podílet na výrobě nosné rakety ARIANE 6. Výrobce dílů pro kosmický průmysl dnes otevřel v Klatovech novou halu za 19 milionů eur (asi 485 milionů korun), v níž najde práci až 60 lidí. Bude se tu vyrábět 20 až 30 let podle toho, jak by měl kosmický program a vývoj této rakety pokračovat, řekl novinářům při otevření ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Jím řízený resort podporuje tyto aktivity a před několika týdny vláda schválila kosmický program do roku 2025.

Češi vyrobí a otestují díly pro evropskou vesmírnou raketu. To, co vyrábíme my, na světě nikdo nedělá, říká manažer klatovské firmy Aerotech

7.11.2018 / Hospodářské noviny

Za dva roky poprvé vystartuje do vesmíru evropská raketa Ariane 6, na trupu s českou vlaječkou. Některé součásti vesmírné rakety se totiž vyrobí i otestují v tuzemsku. U dřívější verze stroje Ariane 5, který pod záštitou Evropské kosmické agentury vynáší družice na oběžnou dráhu, přispěli Češi pouze drobnou montáží některých dílů. Podílela se na nich klatovská firma Aerotech Czech.

Kontaktujte nás

ATC SPACE s.r.o.

IČO: 06664148
Schiffauerova 940
339 01, Klatovy – Klatovy II
Česká republika

Telefon

+420 376 555 314